Idea cyklu

Ideą konferencji z cyklu „MEET THE MASTER” jest zaproszenie na cały dzień wykładowy niekwestionowanego autorytetu medycznego z zagranicy. Dla uczestników to szansa aby móc zapoznać się przekrojowo i dość szczegółowo z wybraną koncepcją terapeutyczną naszego gościa a nie jedynie z skrótową i powierzchowną jego wersją, tak często prezentowaną w trakcie godzinnych lub krótszych, okazjonalnych prelekcji. Zapraszamy przede wszystkim wybitnych klinicystów z wyjątkowym doświadczeniem i zaangażowaniem w leczenie implantologiczne, którym podczas konferencji towarzyszy przynajmniej jeden z Masterów z Polski. Podczas pierwszej edycji konferencji w roku 2015 obok dr Fernando Rojas Vizcaya, prezentującego swój koncept planowania implantoprotetycznego, wystąpiła z wykładem o Kelly’s Combination Syndrome dr Magdalena Żywicka MSc.

W ubiegłym roku, z racji dwóch dni wykładowych swoje wykłady 1go dnia wygłosiło wyjątkowo dwóch zagranicznych wykładowców: dr Paul Weigl i dr Ashok Sethi, których prelekcje uzupełniło wystąpienie dr Tomasza Śmigła poświęcone teleskopom nowej Ery, ery cyfrowej stomatologii. II dnia wystąpiła prawdziwa dama światowej kobiecej chirurgii stomatologicznej – dr Devorah Schwartz-Arad. Jej bardzo efektowny blok wykładowy uzupełnił dr Marek Adwent prezentując wykład pt: ”Regeneracja kości w obrębie szczęki. Którą z metod odbudowy kości wybrać ?”.

Na trzecią edycję cyklu udało nam się namówić prawdziwą gwiazdę z Atlanty – dr Henrego Salamę. Jego całodzienny blok wykładowy uzupełniony będzie prelekcją członkini Implant Masters Poland – dr Agnieszki Laskus.